4 būdai atkimšti kanalizaciją

Galbūt ne kasdien, bet daugelis esame susidūrę su situacijomis, kada prietaisai neveikia taip, kaip turėtų. Žemiau pasiūlysime 4 būdus, kaip atkimšti kanalizacijos vamzdynus patiems.

  1. Mechaninis sifono valymas. Įprastos konstrukcijos sifonai turi atsukamą dugno dangtelį. Atidarius dangtelį, galime mechaniškai išvalyti ir išplauti nusėdusias nuosėdas, riebalus ir kitus nešvarumus. Ypač retais atvejais kuriuos verta paminėti būna, kad užsikemša ne sifonas, ne vamzdynai, o pats vandens rinkimo ventilis prie plautuvės ar praustuvo, plaukais ar kitom organinėmis nuosėdomis. Nors situacija tikrai reta, tačiau ventilio užsikimšimo problemą tikrai nesunku nustatyti atsukus sifono prijungimo veržlę prie ventilio ir pašvietus prožektoriumi. Galima išvalyti mechaniškai įvairiais namuose sutinkamais daiktais ar įrankiais.

  2. Dažnai minima priemonė Actas + soda. Šių dviejų komponentų sąveika sukuria cheminę reakciją, kuri išskaido nešvarumus sifonuose ir padeda nešvarumams pasišalinti iš savo "pozicijų", atkuriant įprastą sistemos funkcionalumą.

  3. Pompa. Jei namuose turite kanalizacijos atkimšimo pompą, galite ja pasinaudoti. Naudojantis pompa prie virtuvės plautuvės, praustuvo kriauklės, ar vonios nepamirškite, kad šie prietaisai turi perbėgimo angą kuri yra aukščiau ir ją reikėtų uždengti, užspausti, užsandarinti prieš naudojantis pompa. Kitu atveju, vamzdyne nesusidarys reikiamas slėgis "pramušantis" vamzdynų kamščius ar juos išjudindamas. Įprastai nuo didesnių riebalinės masės susidariusių kamščių pompa greičiausiai nepagelbės. Pasinaudoti pompa galima ir atkimšti užsikimšusį tualetą nuo popieriaus kamščių. Tačiau dažnai tualetai užsikemša ne nuo popieriaus, o nuo kalkėto vandens ir įvairių įkritusių svetimkūnių, plastikų ar panašių dalykų. Svarbu paminėti, kad 90 procentų atvejų, kada užsikimšęs tik tualetas, kaltas yra sulūžęs plastikinis pakabinamas muiliuko laikiklis.

  4. Kartais pastebėjus prastai funkcionuojantį kanalizacijos vamzdyną, sifonus ar pan. užtenka paleisti didesnį kiekį karšto vandens, kuris suminkština riebalų kamščius, sudaro galimybes sifonams ar vamzdynams savaime išsiplauti ir atsistatyti. Dažnai pasitaiko, kad virtuvės, vonios praustuvo ar WC užsikimšimą sąlygoja mažas vandens slėgis iš prietaisų. Nepakankamas vandens srautas iš naudojamų prietaisų neišplauna susikaupusių nešvarumų.