Ką daryti užsikimšus kanalizacijai ?

Ką daryti, jei užsikimšo kanalizacija, tualetas, kriauklė, dušas, trapas ar neveikia nei vienas iš šių? Gyventi be veikiančios kanalizacijos yra blogiau, nei be vandens įvado.

Su neveikiančiais vamzdynais susiduriame kasdien, apibendrindami galime suskirstyti problemas į keletą kategorijų pagal sudėtingumą:

Užsikimšo vienas prietaisas

Nenubėga dušas, tualetas, kriauklė, plautuvė, skalbimo mašina ar indaplovė rodo klaidos pranešimą.

Dažnu atveju problema yra lokali, reikia išardyti ir išvalyti sifoną, trapą, patikrinti pajungimus. Išvalius ir patikrinus pajungimus, reikia išbandyti. Sifonai dažnai kemšasi dėl konstrukcinių ypatumų. Esant techninėms galimybėms, dažnu atveju rekomenduojame pakeisti sifonus į vadinamo "laisvo pratekėjimo" sifonus, kurie nėra linkę užsikimšti laikui bėgant. Taip pat, geresnis vandens pratekėjimo srautas geriau nuplauna ir vamzdynų sieneles nuo įvairių apnašų.

Sprendimas: mechaninis valymas, atkimšimas nešiojamu elektriniu gyvatuku.

Neveikia dalis nuotekų sistemos

Neveikia keletas prietaisų - virtuvės plautuvė, dušas, vonia, tualetas, bet kiti prietaisai veikia puikiai.

Priklausomai nuo išplanavimo gali būti, kad neveikiantys prietaisai, pajungti į vieną iš keleto nuotekų magistralinių vamzdžių ar stovų, užsikimšo ir yra reikalingas vamzdynų valymas iki pagrindinės trasos, stovo ar magistralės.

Sprendimas: vamzdynų valymas elektriniais gyvatukais su keičiamais antgaliais. Įvertinę vamzdynų situaciją, pradedame darbus. Keisdami spiralės antgalius atkemšame ir išvalome vamzdyną iki darbinio diametro.

Visa buto, namo, ar pastato nuotekų sistema

Neveikia nei vienas prietaisas, leidžiant vandenį vienoje vietoje, vanduo veržiasi per nesandarias vietas (tarpmoves, užveržiamus ar kitus detalių sujungimus) ar žemiausiai esantį prietaisą - vonią, dušo trapą, grindų trapą ar kitus prietaisus.

Sprendimas: vamzdynų valymas elektriniais gyvatukais su keičiamais antgaliais. Įvertinę vamzdynų situaciją, pradedame darbus. Keisdami spiralės antgalius atkemšame ir išvalome vamzdyną iki darbinio diametro.